سفارش تبلیغ
صبا ویژن
سفارش تبلیغ
صبا ویژن
امام جشن تولد ندارد!

با وقوع انقلاب اسلامی و به تعبیر امام خمینی(ره) تحقق حاکمیت الله توسط صالحان بر روی زمین به تبع شیوه ی نوین حکومتی پیاده شد. حکومت اسلامی که در مسیر شبیه شدن به حکومت علوی و زمینه سازی حکومت مهدوی تلاش کرد پارادیمی مبتنی براسلام ناب در تمام شئون زندگی و بطور خاص از رابطه بین امام و امت، فلسفه حکومت اسلامی، شانیت و جایگاه حاکمان، نفی چاپلوسی و تاکید بر تکالیف مردم نسبت به حاکم و...ارائه کند.

این تمایزات بین اسلام ناب و بقیه مدل های حکومتی در گفتار و بطور قابل توجه تری در رفتار و سلوک عملی حضرت روح الله(ره) و خلف صالح ایشان حضرت امام خامنه ای(روحی له الفداه) قابل مشاهده است. آنجا که امام(ره) تا زمانیکه زنده بودند اجازه نداند عکس شان روی اسکانس ها چاپ بشود و زمانی رئیس صدا و سیما را احضار و مواخذه می کنند که چرا اینقدر تصویر من را پخش می کنید، سهم مردم مستضعف در این رسانه بیشتر از من است و حتی در سخنرانی علنی صراحتا از اینکه عکس و اسم ایشان تیتر روزنامه ها می شود انتقاد جدی می کنند و از روزنامه ها می خواهند که عکس مردم پرتلاش اما محروم از رسانه را چاپ کنند.

حضرت امام خامنه ای(روحی له الفداه) نیز مکررا وقتی درسرودهایی ایشان را با حضرت علی(ع) و ائمه اطهار(ع) قیاس می کنند شدیدا واکنش نشان داده و به عنوان مثال در12 آبان سال80 فرمودند:" وقتى کسانى اسم مبارک امیرالمؤمنین علیه‌السّلام یا اسم مبارک ولىّ‌عصر روحى‌فداه را مى‌آورند، بعد اسم ما را هم دنبالش مى‌آورند، بنده تنم مى‌لرزد. ما کجا، کمترین و کوچکترین شاگردان آنها کجا؟ ما کجا و قنبرِ آنها کجا؟ ما کجا و آن غلام حبشىِ فداشده در کربلاى امام حسین علیه‌السّلام کجا؟ ما خاک پاى آن غلام هم محسوب نمى‌شویم."

یا حتی در سفر آبان ماه سال 90 به کرمانشاه با گلایه نسبت به تبلیغات مسرفانه و برخلاف شان حضرتشان فرمودند:" من یک گلایه‌ى کوچکى هم دارم؛ آن گلایه این است که من وقتى توى خیابانهاى کرمانشاه رفتم، دیدم به شکل غیر متعارفى عکسهاى بزرگى از چهره‌ى این حقیر در مسیر نصب شده - به افراط، به اسراف - حتّى به نظرم در راه پاوه که میرفتیم، من دیدم در بعضى جاها توى جاده هم عکس نصب کرده‌اند؛ چرا؟ این همه عکس! این کار چند تا اشکال دارد: یکى اینکه اینها هزینه‌بر است، خرج دارد - من اطلاع دارم، میدانم - و کارى است کاملاً غیر لازم، با هزینه‌ى سنگین؛ خب، این توجیهى ندارد. ثانیاً این نحوه‌ى کار کردن و عکس زدن و تبلیغهاى اینجورى، مناسب وضع ما و شأن نظام جمهورى اسلامى و شأن طلبگى ما نیست؛ اینجور کارها مال دیگران است. کار ما بایستى با بساطت و سادگى پیش برود. اینجور کارهاى رنگ و لعاب‌دار، متناسب با وضع ما نیست؛ و البته از لحاظ فنى هم کسى نگاه کند، اینها ضد تبلیغ هم هست. حالا اگر کسى هم میخواهد واقعاً یک محبتى بکند، اینها کارهائى است که خیلى تأثیر ندارد؛ تأثیرات عکس هم دارد. به هر حال من گلایه‌مند شدم. ه هر حال اینجور کارها خوب نیست. این را همه‌ى دوستان، مسئولان و همکاران بدانند؛ این سبک کار کردن و تبلیغاتِ این شکلى، باب انقلاب و نظام اسلامى نیست."

اما متاسفانه گاها برخی از افراد هرچند از سَرابراز محبت و علاقه علاوه بر غلو و بیان حرف های بدون مبنا، اقداماتی خلاف منش حکومتی اسلام ناب و شان و جایگاه عظیم ولایت مطلقه فقیه انجام می دهند که نتیجه آن دقیقا منطبق برخواست دشمنان ولایت فقیه می شود. عاشقانی که نه تنها منویات روشن و بدون تعارف امام حاضر و حاکم خویش را نخوانده بلکه اندکی تعقل و درایت در ابراز محبت خود به این جایگاه رفیع نمی کنند.

در همین راستا قرار است توسط فرهنگی حوزه مقاومت بسیج 3 امام حسین(ع)، سپاه ناحیه بقیه الله(عج) شیراز، موسسه خیریه متوسلین به حضرت زهرا(س) و اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه 3 شیراز ویژه برنامه ای برای سالروز تولد مقام معظم رهبری برگزار بشود. این برنامه در حالی توسط نهادهای حاکمیتی برگزار می شود که علاوه بر تبلیغات فراوان و پرهزینه بنری در سطح شهر، همچنین وعده داده شده که همراه با افطاری و پذیرایی در تالار حافظ همراه خواهد بود، آن هم در چنین شرایط خاص اجتماعی و اقتصادی. مسلما نه تنها بدین وسیله نمی توان قلوب مردم را به سمت شخصیت بی نظیر و الهی امام خامنه ای(روحی له الفداه) هدایت کرد، بلکه تبعات منفی اجتماعی چنین جشنی در بین مردم به این راحتی ها ترمیم نخواهد شد.

شکرگزاری وجود این نعمت الهی باید در خور و شان واقعی آن باشد، و با مدل های مسرفانه، بی مبنا، از سراحساس و خلاف شانیت این جایگاه رفیع الهی وهن حضرت ایشان خواهد بود. عاشقان و دوستداران ولایت باید بدانند که با چنین کارهایی نه تنها درجهت بزرگداشت و شکرگزاری این نعمت الهی اقدام نکرده اند بلکه توهینی به نائب امام زمان(عج) خواهد بود که با چنین حرکت هایی سطحی جنین جایگاهی را تنزل می دهند. می بایست با تعمق، تبیین و نشر فرمایشات حکیمانه حضرت آقا(روحی له الفداه)، اقدام عملی مسئولین و تک تک عاشقان ولایت در راستای منویات ایشان شکرگزار وجود ایشان بود تا کمی گرد مظلومیت از چهره پرفروغ ایشان برداشته بشود.

تمام اینها در حالیست که دقیقا در همین موضوع برپایی جشن نص صریح گلایه آمیزی از مقام معظم رهبری وجود دارد، که دیگر اجتهاد محبان امام در برابر نص امام جایز نخواهد بود. روزنامه کیهان در 3 مرداد سال 86 اینگونه می نویسد:" از مدتی پیش روز 24 تیرماه شماری از ارادتمندان رهبر انقلاب فرارسیدن این روز را به عنوان روز تولد رهبری به یکدیگر تبریک می گویند و امسال در تفاوتی با گذشته علاوه بر ارسال شاخه های گل، کارت تبریک، پخش شربت و شیرینی، تهنیت از طریق پیام های تلفنی و... برخی از روزنامه ها نیز، ستون و صفحه و یادداشت به این روز اختصاص دادند. 

بنا بر این گزارش، چند سال پیش وقتی برای اولین بار سبدهای گل و نامه های تبریک میلاد به ایشان رسید، در چند کلمه خطاب به یکی از نزدیکان خویش نوشته بودند «اولاً، مولود این حقیر در تیرماه نیست و ثانیاً؛ من و روز تولدم ارزش این محبت ها را نداریم و اینها موجب شرمندگی من است، در عین حال لازم است از همه آنها تشکر شود.»

براساس این گزارش، در اقدامی بی‌سابقه، امسال در یکی از استان ها به مناسبت سالروز تولد رهبر انقلاب جشنی برپا و از برخی مسوولان برای حضور در این مراسم دعوت کرده بودند. پس از رسیدن این خبر به آیت‌الله خامنه‌ای، ایشان در حاشیه برگه‌ای که حاوی آن خبر بود نوشته‌اند: «این کار غلط است، این تولد و امثال آن هیچ جشنی ندارد، برگزارکنندگان مسئول وقت و عمر و اموالی هستند که در این کار صرف و ضایع می شود. من از کسی که برای تولد من جشن می گیرد به هیچ وجه متشکر نمی شوم و او را مسئول زیان های این کار هم می شناسم.»

جهت جلوگیری از اسراف، ضدتبلیغ های اینچنینی، حفظ جایگاه و شانیت ولایت مطلقه فقیه و همچنین تبعیت عملی از فرمایش صریح ایشان مبنی بر غلط بودن چنین اقداماتی شایسته است نهادهای برگزارکننده مراسم مذکور علاوه بر لغو جشن، سریعا بنرهای نصب شده در سطح شهر را جمع آوری کنند تا شاید کمی از تبعات اجتماعی آن کاسته بشود و از رهبرمعظم انقلاب و مردم فهیم عذرخواهی کنند که در غیراینصورت همانطور که ولی فقیه فرمودند برگزارکنندگان مسئول وقت و اموالی هستند که در این کار صرف و ضایع شده و آنها مسئول زیان های این کار خواهند بود و از طرفی سنگ محکی برای مدعای ولایتمداری دوستداران حضرت آقا روحی له الفداه خواهد بود.

همین مطلب در سحاب نیوز

بعدنوشت: بنرها از سطح شهر جمع آوری و برنامه با عنوان جشن تولد رهبری لغو شد

 فرمانده سپاه بقیه الله شیراز از مقام معظم رهبری و مردم عذرخواهی کرد


+ نوشته شـــده در شنبه 92/4/22ساعــت 12:59 عصر تــوسط رَبِّ:اِنّی لِمآ اَنزَلتَ اِلَیَّ مِن خَیرٍفَقیر | نظر
مرگ بر آمریکا